Menu Zamknij

Listy wyprawowe – co zabrać na wyjazd z dzieckiem?

Masz wrażenie, że ilość rzeczy do zabrania na wyjazd z dzieckiem jest nieskończona? Przygotowałam dla Ciebie i dla siebie Listy wyprawowe, dzięki którym jest szansa na sprawne ogarnięcie pakowania.

Pakowanie, historia prawdziwa

„Jutro wyjazd! Jeszcze tylko pakowanie i można jechać!” – mówi radośnie mąż do zdruzgotanej na samą myśl o pakowaniu żony i matki uroczych pociech. TYLKO?!!! Dla wielu najgorsza część wyprawy. Dla niektórych zadanie nie do ogarnięcia, więc zostają w domu. Ilość rzeczy „potrzebnych” i „koniecznych” do zabrania w podróż z maluchem/dzieckiem, przyprawia niejedną matkę o gęsią skórkę, ból głowy, rozstrój żołądka i Bóg wie, co jeszcze! W niejednym domu rozbrzmiewa wówczas stukot rąk opadających na posadzkę z bezsilności. I jeszcze ten samochód – zawsze za mały (choć wyjazd tirem też nie rozwiązałby sprawy), a jednak dodatkowy sweterek jeszcze uda się wcisnąć pod sufit. Powiedzmy, że już prawie się udało, ojciec robi już trzecie okrążenie wokół osiedla ze zgrzanymi i (delikatnie mówiąc) zniecierpliwionymi dziećmi uwięzionymi w fotelikach, a matka jeszcze biega po mieszkaniu, szuka, co by tu jeszcze mogło być potrzebne dzieciom i w locie chwyta cokolwiek dla siebie. Zostaje z nią wrażenie, że na pewno o czymś zapomniała i pociecha –  „Nie jedziemy na koniec świata. Najwyżej kupimy!”. Tak uspokojona biegnie do samochodu i przy odrobinie szczęścia  po 10 minutach zasypia zmęczona „tym całym wyjazdem”. Znasz to?

Listy wyprawowe dla całej rodziny

Przybywam na ratunek! LISTA WYPRAWOWA to spis najpotrzebniejszych rzeczy dla całej rodziny, które powinny trafić do waszych bagaży, zanim ruszycie z dziećmi na wyprawę. Zamiast cierpnąć na samą myśl o pakowaniu i przygotowaniach – mogę cieszyć się rodzinnym wyjazdem, jeszcze ZANIM się zacznie, czego i Tobie życzę.

Pliki w PDF znajdziesz poniżej.

Nie pokona nas już pakowanie na (1) wyjazd w góry, (2) wyjazd nad morze, (3) biwak czy (4) objazdówkę samochodową. Specjalnie dla rodziców małych dzieci przygotowaliśmy osobną listę, uniwersalną i niezależną tak na prawdę od celu podróży. Podróżujesz z dzieckiem/dziećmi po Polsce? Listy Wyprawowe są właśnie dla Ciebie! Bierz, drukuj i korzystaj!

Zostawiam Ci kwestię ilości elementów ekwipunku, ale zachęcam Cię do umiaru i samokontroli w tym zakresie. Zapisz koniecznie ilości poszczególnych rzeczy, które ostatecznie zabierasz, a od razu po powrocie zweryfikuj co nie było potrzebne (i dlaczego), czego było za dużo/za mało. Zapewni Ci to jeszcze łatwiejsze pakowanie następnym razem.

Mój sposób? Zanim ekwipunek trafi do plecaków/walizek/toreb, gromadzę rzeczy w jednym miejscu (ułatwia mi to ostateczną weryfikację, pogrupowanie ich i pakowanie). Może sprawdzi się też u Ciebie?

Pakuj się szybciej – śpij dłużej – jedź radośniej ! Udanej wyprawy! – O.